Cechy ekogroszku pakowanego w Częstochowie

Poniżej przedstawiamy zalety ekogroszku, który jest sprzedawany w workach

Gwarancja podanej wagi – przed spakowaniem do worków, ekogroszek jest dokładnie ważony za pomocą wag elektronicznych, które są uprzednio atestowane. Pomiarów dokonuje się z dokładnością do 0,5 kg

Gwarancja frakcji – profesjonalne linie technologiczne służące do rozdrabniania oraz przesiewania węgla na sitach dają gwarancję uzyskania pożądanej granulacji ekogroszku od 5 do 25 mm. Dodatkowe płukanie pozwala na otrzymanie ekogroszku bez miału.

Gwarancja kaloryczności – ekogroszek, który składuje się luzem nie jest dobrym węglem, mimo takiej opinii. Podlega on wówczas degradacji. Gdy ekogroszek zostanie postawiony na wolnym powietrzu, wietrzeje, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie jego wartości opałowej. Najlepiej zobrazować to przykładem: Gdy węgiel przed dwa miesiące będzie leżał luzem, jego wartość energetyczna zostanie obniżona o 25-30%. Wewnętrzna wilgotność i wartość opałowa ekogroszku zostają zachowane dzięki zaworkowaniu w plastikowe worki o wilgotność 10%.

Gwarancja jakości – gdy producent poda na workach odpowiednie dane i parametry, możemy być pewni jakości węgla. W przypadku, gdy mamy podejrzenie, że opał nie spełnia podanych warunków, mamy możliwość złożenia reklamacji. Producent zgrzewa plastikowe worki ekogroszku, dzięki czemu nie ma możliwość i ingerencji innych osób w zawartość worka z węglem.

Czyste składowanie – dzięki temu, że ekogroszek dostarczany na paletach jest workowany, pozwala to zachować czystość na posesji oraz w kotłowni, a do tego zaletą jest wygodne dozowanie do zasobnika.